Türkiye Cumhuriyeti

Şanhay Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türk Çocuklar Için “i. Uluslararası Yaratıcı Çocuk Sanatları Sergisi”ne Katılım Duyurusu , 02.08.2016

Changning İlçesi Dış İşleri Ofisi ve Şanghay Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Yaratıcılık Sanat Yaratır” (Creativity Creates Art) temalı I. Uluslararası Yaratıcı Çocuk Sanatları Sergisi, 16 Ağustos-18 Eylül 2016 tarihleri arasında “Shanghai Art Collection Museum”da gerçekleştirilecektir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden çocukların sanat eserlerinin sergileneceği etkinlikte, çocuklar arasında kültürel değişim programları düzenlenmesi ve sergiye katılan öğrencilere, öğretmenlere ve organizatörlere çeşitli ödüller verilmesi öngörülmektedir.

Halihazırda Doğu Çin’de yaşayan Türk çocuklarımız da sanatsal çalışmalarıyla bu sergiye katılmaya davet edilmiş olup, serginin organizasyon komitesi katılımcılar arasından 10 ila 15 eseri seçerek “Shanghai Art Collection Museum”da sergileyeceğini bildirmiştir.

Anaokulu seviyesinden Orta Okul (kindergarten to middle school) düzeyindeki çocuklarımızın katılımına açık olan sözkonusu sergiye iştirak etmeyi arzu edenlerin, ekli başvuru formunu doldurularak, eserleriyle birlikte, 5 Ağustos 2016 tarihine kadar “Shanghai Art Collection Museum, No: 1731, West Yan’an road, Shanghai, China” adresine göndermeleri gerekmektedir.

Çocuklarımızın bu keyifli etkinlikte yer alması dileğiyle, tüm velilerimize saygıyla duyurulur.​

İlgili Dosyalar :

- Başvuru formu.docx

- 1st International Children's Creative Art Exhibition Program Plan.docx