Türkiye Cumhuriyeti

Şanhay Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

8. Yurtdişinda Yaşayan Hukukçular Buluşmasi , 25.03.2016

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından 20-24 Nisan 2016 tarihlerinde Ankara’da bir eğitim programı düzenlenecektir.

 

Eğitim programına, yurtdışındaki hukuk fakültelerinde lisansını ve/veya yüksek lisansını tamamlamış ya da yurtdışında doktora eğitimine devam eden hukukçular

katılabilecektir. Beş günlük program süresince konaklama ve planlı faaliyetlere katılım, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından karşılanacaktır. Katılımcıların gidiş-dönüş uçak bileti ile havaalanı transfer masrafları ise karşılanmayacaktır.

 

Tecrübeli ve yetkin akademisyenler tarafından “Sosyal Güvenlik Hukukunun Uluslararası Boyutu
”, “Boşanmanın Sonuçları ve Uluslararası Boyutu
” ile “Yabancı Düşmanlığı ve Ayrımcılıkla Mücadele” başlıkları altında interaktif çalıştaylar şeklinde kurgulanan eğitim programını eksiksiz olarak tamamlayanlara sertifika verilecektir. Eğitim dili Türkçe olacaktır.

 

İlgilenen vatandaşlarımızın 30 Mart 2016 tarihine kadar
basvuru.ytb.gov.tr
adresinden sisteme üye olarak elektronik başvuru yapmaları gerekmektedir. Programa katılması uygun görülen asil ve yedek liste hakkında 1 Nisan 2016 tarihinde ilgililere e-postayla ilgiliere bilgi verilecektir. Ayrıntılar hakkında www.ytb.gov.tradresinden ve +90 312 2184025 numaralı telefondan bilgi edinilmesi mümkündür.

 

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.