Türkiye Cumhuriyeti

Şanhay Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Hakkında Güncel Duyuru , 31.08.2015

Değerli vatandaşlarımız,

Yurtdışında oy kullanabilmek için Yurtdışı Seçmen Kütüğü'ne kayıtlı olma şartı bulunmaktadır.

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için geçerli olmak üzere, yurt dışında yaşayan ve seçmen niteliği taşıyan Türk vatandaşlarının Yurtdışı Seçmen Kütüğü'ndeki kayıtları Yüksek Seçim Kurulu'nun www.ysk.gov.tr adresli web sitesi üzerinden 2-10 Eylül tarihleri arasında ilan edilecektir (askıya çıkarılacaktır).

Bu çerçevede, daha önce adres beyanında bulunmamış veya adres beyanını yenilemek/düzelttirmek isteyen vatandaşlarımız, kimlik veya pasaportlarıyla birlikte, adres beyanı için 1 Eylül 2015 mesai saati bitimine kadar Başkonsolosluğumuza şahsen veya postayla müracaat edebileceklerdir. (Tarih tespitinde, postanın Başkonosolosluğumuza ulaştığı tarih esas alınacaktır).

2 Eylül-10 Eylül tarihleri arasında Yurtdışı Seçmen Kütüğüne yönelik başvurular (itirazlar) ise sadece şahsen yapılabilecektir. (Bu tarihler arasında postayla yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır).
Sözkonusu tarihler arasında şahsen itiraz başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın T.C. kimlik numrarası taşıyan kimlik belgeleri/pasaportlarıyla yapacakları itirazlar Yurtdışı İlçe Seçim Kurulu'na iletilecektir.

Saygıyla duyurulur.