Türkiye Cumhuriyeti

Şanhay Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

E-devlet Kapisi Projesi Hakkinda Duyuru , 17.03.2011

E-Devlet Kapısı, tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan bir internet sitesidir (www.turkiye.gov.tr). Sistemin amacı; kamu hizmetlerini vatandaşlara, işletmelere ve kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle, etkin ve verimli bir şekilde sunmaktır. E-Devlet Kapısı projesine ilişkin tanıtıcı bilgi notu ekte sunulmuştur.

 

Vatandaşlarımızın e-Devlet Kapısı projesi kapsamında sunulmakta olan hizmetlerden yararlanabilmek için e-Devlet Kapısı şifresi edinmeleri gerekmektedir. Bahsekonu şifreler, Türkiye’de PTT şubelerinde dağıtılmakta olup, anılan hizmetten yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın da faydalanabilmesi amacıyla, dış temsilciliklerimizce de sınırlı sayıda dağıtılmaya başlanmıştır.

 

Bu çerçevede, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları ile 5901 Sayılı Kanunun 28. Maddesi uyarınca izin almak suretiyle vatandaşlıktan çıkan şahıslar yurtdışındaki temsilciliklerimizden temin edecekleri şifreleri kullanarak e-Devlet Kapısı projesi kapsamındaki hizmetlerden yararlanabileceklerdir.

 

E-Devlet Kapısı şifresi almak isteyen vatandaşlarımızın, geçerli veya eski T.C. kimlik numaralarını gösteren bir belgeyle (nüfus cüzdanı, pasaport vb.) Başkonsolosluğumuza başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

İlgili Dosyalar :

- zl3tmv3g1anj2c55vtvxx245e-devlet tr