Türkiye Cumhuriyeti

Şanhay Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Sevgili Vatandaşlarım,

Sitemizin Değerli Ziyaretçileri,

1 Şubat 2017 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Şanhay Başkonsolosu olarak göreve başlamış bulunuyorum.

1997 yılında faaliyete başlayan Başkonsolosluğumuzun görev çevresinde Şanghay’ın yanısıra Anhui, Jiangsu ve Zhejiang eyaletleri de yer almaktadır.

Küresel önemi her geçen gün artan Çin Halk Cumhuriyeti’nin ekonomik ve ticari kalbi durumunda olan Şanghay’da görev yapmak benim için bir onurdur.

Buradaki görev sürem boyunca ülkemiz ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında başta ekonomik ve kültürel alanlarda olmak üzere her alanda hızla gelişen ilişkilere Başkonsolosluğumuzun katkısını artırmak temel hedefim olacaktır.

Bu hedefe ulaşmamızda görev çevremizde ikamet eden siz değerli vatandaşlarımızın ve iş adamlarımızın bizlere sağlayacağı destek çok önemli bir rol oynayacaktır.

Şahsen benim ve Başkonsolosluğumuzun kapısının sizlere her zaman açık olduğunu bilmenizi isterim.

Karşılaştığınız sıkıntılara çözüm üretmek ve sizlere yardımcı olmak bizim görevimizdir.

Konsolosluk hizmetleriyle ilgili temel bilgileri internet sitemizde bulabilir, daha ayrıntılı bilgi alarak, talep ve önerilerinizi iletmek için consulate.shanghai@mfa.gov.tr adresi veya web sitemizdeki telefonlar aracılığıyla biz ulaşabilirsiniz.

Birlikte düşünüp, birlikte çalışırsak alacağımız sonuçların daha kalıcı olacağına inanıyorum. Bu nedenle sizlerden ricam buradaki görevimizi nasıl daha iyi yapabileceğimiz ve Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ilişkileri nasıl daha güçlü kılacağımıza dair düşüncelerinizi bizlerle paylaşmanızdır.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.